Життя міста

В САМБОРІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ДІТЕЙ

Міський голова Юрій Гамар взяв участь в урочитому відкритті інклюзивно-ресурсного центру, яке відбулося сьогодні на вул. Стебельського, у колишньому Будинку вчителя. Він відзначив: «Лише завдяки чіткій стратегії та злагодженій співпраці усіх рівнів влади вдається реалізовувати такі потрібні проекти. Переконаний, що так буде і надалі. А у вашому центрі працюватимуть справжні фахівці з добрим серцем, які робитимуть щасливішими дітей та їхніх батьків, які, безперечно, є надзвичайно сильними людьми».

У центрі навчатимуть дітей з особливими освітніми потребами. Заклад оснащений необхідним обладнанням, яке дозволяє проводити заняття з дітьми з інвалідністю: спеціальні парти, дидактичні матеріали для занять з дітьми, які мають порушення опорно-рухового апарату, вади слуху та зору, зміни розвитку. Фахівці закладу вестимуть корекційні заняття, надаватимуть консультації батькам та складатимуть індивідуальний план розвитку дитини. 

Працюватиме у центрі психолог, вчитель-реабілітолог, вчитель-дефектолог та вчитель-логопед.

Директор закладу Наталя Шмілик сказала, що нині є понад 500 дітей, які потребують послуг фахівців самбірського ІРЦ. Педагоги займатимуться не лише дітьми з міста, а й з цілого району. Підтримку, у тому числі фінансову, зі сторони влади області пообіцяла директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

«Діти, які займатимуться у нас не повинні бути ізольовані від суспільства. Вони прагнуть спілкування, комунікації. Кожен з них є особливим, але потрібним і повноцінним членом суспільства. Справжня інклюзія полягає і в тому, що поруч з ними можуть знаходитися і здорові діти. Вони прекрасно контактують. Мрію, щоб вистачило сил фізичних втілити усе задумане у життя». 

О. Ігор Поливка освятив приміщення ІРЦ, а діти підготували чудовий виступ, під час якого розповіли про особливості кожного: «Є те, що ми можемо побачити одразу: зріст, колір очей, зачіску. Та є особливості, які на перший погляд непомітні. Попри усе кожна дитина хоче бути щасливою і радіти життю». Дітей та гостей працівники ІРЦ частували солодощами.

Усі гості мали нагоду ознайомитися з дидактичним матеріалом для занять у ІРЦ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *